Шановні земляки, щировітаю Вас із Днем Соборності України!

        День Соборності, як і День Незалежності, знаменує собою одну з найбільших перемог нашого народу в його історії - возз’єднання в одній державі, визволених з неволі двох частин України: Наддніпрянщини - яка вийшла з складу Російської Імперії, і Західної України - яка вийшла з Австро-Угорської імперії.

     Сьогодні ми з вдячністю згадуємо наших патріотів, великих українців, які формували концепцію  державності й соборності, боролися за об’єднання всіх національно-демократичних сил та внесли свій неоціненний  вклад у здобуття Незалежної України.

    Наш народ добре усвідомлює, що здобуту Незалежність потрібно відстоювати та захищати. За 27 років ми пережили дві революції – Помаранчеву в 2004 році, та революцію Гідності в 2013 -2014 роках. Якщо перша пройшла безкровно, то за перемогу Революції Гідності віддали своє життя Герої Небесної сотні.

    В тому ж таки 2014 році керівництво РФ разом з проросійськими сепаратистами,  втративши надію на здобуття влади політичним шляхом,  почали пряму воєнну агресію в Криму та на Донбасі. 

     Війна та загроза втрати державності ще більше згуртували українську націю. На захист  держави встав весь народ, сотні тисяч патріотів, добровольців, волонтерів з Майдану Незалежності відправилися на фронт.

     Сьогодні ми складаємо велику пошану українським воїнам, в тому числі нашим землякам, які  воюють на Сході України, і низько схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за нашу Свободу.

    Вірю, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю тисяч незламних борців, навіки залишиться  священною та непорушною.

      Головний урок Дня Злуки та теперішнього непростого для нашої держави часу – це усвідомлення того, що тільки в єдності наша сила.

     Шановні земляки, в цей доленосний день закликаю  вас до єдності і злагоди, зичу усім нам миру, міцного здоров’я,  добра і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

Міський голова Богдан Микульський