За «круглим столом» за участі  начальника Дубровицької  ОДПІ Головного управління Міндоходів у Рівненській області Любові Панько, представників підприємницької спільноти та громадськості обговорювались особливості декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році .

Звертаючись до присутніх, керівник податкової інспекції нагадала про те, що 1 січня 2014 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році. Відповідно до ст. 67 Конституції України сплата податків є громадянським обов’язком перед державою та суспільством. Тому у 2014 році декларацію про майновий стан і доходи обов’язково мають подати ті громадяни, хто отримував протягом 2013 року доходи не від податкових агентів, іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами, від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів, спадщини чи подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від оподаткування. Далі Любов Леонідівна  зауважила, що відзвітувати про свій стан і доходи, отримані торік,  громадянам слід до 1 травня 2014 року, а сплатити податок – до 1 серпня цього ж року.

Платникам податків, яким потрібно відзвітувати про свій майновий стан і отримані доходи варто, пам’ятати, що мета декларування – не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення їм певної суми, сплаченої із власної заробітної плати протягом  попереднього року-зазначила  податківець.

З метою створення сприятливих умов для виконання громадянами свого конституційного обов’язку та поліпшення рівня обслуговування підприємців та громадян, працює сервіс Міндоходів, що дозволяє громадянам заповнювати і направляти декларацію про майновий стан та доходи через Інтернет. Утім, для користування такою послугою платникам слід отримати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.

Також присутнім було запропоновано долучитись до обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян, спрощення та уніфікації звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

 У ході зустрічі надано відповіді на запитання, які цікавили учасників засідання, а також презентовано брошуру «Сервіс для платників».

Дубровицька ОДПІ