На сороковій позачерговій сесії Дубровицької міської ради депутати прийняли рішення про звернення до Кабінету Міністрів України, Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненської обласної ради, народних депутатів України Олександра АБДУЛЛІНА та Віктора М’ЯЛИКА щодо необхідності надання КНП «Дубровицька ЦРЛ» статусу багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня.
Текст звернення:
Дубровицька міська рада, як представницький орган територіальної громади м.Дубровиця, звертається до Вас з болючим питанням всіх дубровичан та жителів Дубровицького району з надією Вашої підтримки та допомоги щодо недопущення скорочення медичних послуг в Дубровицькій лікарні за результатами діючої медичної реформи.
Дубровичани стурбовані станом медичного обслуговування, яке ми отримаємо внаслідок перепрофілювання лікарень Рівненської області, за результатами якої планується утворення лише Дубенської, Березнівської, Володимирецької та Рокитнівської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня. Планується залишити осторонь жителів Дубровицького та Зарічненського району, які будуть відмежовані від належного та вчасного отримання повноцінної медичної допомоги.
Вважаємо, що при цьому не було прийнято до уваги навіть те, що Дубровицький район є одним з найбільш потерпілих від Чорнобильської катастрофи та відноситься до ІІІ зони радіоактивного забруднення і потребує зовсім іншого підходу до втілення медичної реформи.
На даний час на території району проживає 47666 чоловік. 33987 осіб мають статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, з них 11432 дитини до 18 років, які народилися від осіб І-ІV груп первинного обліку, 98 ліквідаторів. З кожним роком збільшується захворюваність населення, що приводить до високої смертності, особливо від хвороб системи кровообігу та новоутворень.
При сьогоднішніх зарплатах та пенсіях більшість населення не зможе дозволити собі самотужки діставатись з віддалених населених пунктів нашого району до інших лікувальних закладів області. Адже радіус обслуговування населення району складає в середньому 50-60км. Крім того, більшість жителів Зарічненського району звертаються за медичною допомогою та консультацією саме до Дубровицької лікарні, і в подальшому можуть так само, як і дубровичани, бути відмежовані від якісних та належних медичних послуг, гарантованих державою.
КНП «Дубровицька ЦРЛ» на даний час має всі можливості та надає невідкладну допомогу і обслуговує 47,7 тисяч населення, яке проживає в 58 населених пунктах, в повному обсязі, а саме: гостра хірургічна патологія, важкі політравми, інфаркти міокарду, гострі порушення мозкового кровообігу, невідкладні стани в дітей, пологи та інше. Час приїзду до КНП «Дубровицька ЦРЛ» при наданні невідкладної допомоги з урахуванням стану автомобільних доріг з 25 населених пунктів, що становить 43% випадків, значно перевищує 60 хвилин.
В разі, якщо КНП «Дубровицька ЦРЛ» стане лікарнею планового лікування, надання вище перерахованих медичних послуг непередбачене, що приведе до значного збільшення смертності серед населення району та порушення їх Конституційних прав на отримання повноцінної медичної допомоги.
Вважаємо, що КНП «Дубровицька ЦРЛ» здатна надавати висококваліфіковану, негайну і повноцінну медичну допомогу. Наголошуємо, що 70% жителів Дубровицького району мають захворювання, пов’язані з Чорнобильською катастрофою, люди похилого віку будуть неспроможні долати значну відстань до смт. Володимирець ( з необхідністю автобусної пересадки в м.Сарни), що призведе до суспільного колапсу, збільшення рівня захворювань, в тому числі і смертності.
При наданні статусу багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня даний заклад зможе взяти додаткових пацієнтів з сусіднього Зарічненського району, зокрема його віддалених сіл (с.Річиця – 75км, с.Вовчиці – 65км, с. Морочне – 73км, с. Неньковичі – 70км, с. Іванчиці – 52км, с. Вичівка – 48км,с. Серники – 47км, с. Дібрівськ – 35км, с. Бродниця – 34км.)
Доки процеси автономізації в охороні здоров’я не набули масштабних обертів, слід врахувати всі ці аспекти, бо зруйнувати легко, а відновити — часто неможливо або дуже й дуже складно.
Ми, депутати Дубровицької міської ради, голосуємо за життя і тому вважаємо, що розвиток інтенсивної допомоги в м.Дубровиця має бути серед першочергових пріоритетів.
У зв’язку із вищевикладеним, переконливо просимо Вас не допустити перепрофілювання КНП «Дубровицька ЦРЛ» в лікарню планового лікування і надати їй статусу багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня.