Ми, депутати та міський голова Дубровицької міської ради Рівненської області, ознайомившись з пропозицією щодо реформування субрегіонального (районного) рівня адміністративно-територіального устрою, представленою Рівненською ОДА 04 травня 2020  року, яка передбачає утворення чотирьох районів: Рівненського, Дубенського, Сарненського та Вараського, глибоко стурбовані тим, що при формуванні районів області не враховані Методичні рекомендації, розроблені Міністерством регіонального розвитку щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня.

У запропонованій обласною адміністрацією пропозиції  враховано тільки кількісний показник чисельності населення, а в даному випадку мають враховуватися, перш за все, рівень та доступність надання послуг, організаційна спроможність районних органів влади надавати населенню закріплені за ними законодавством адміністративні послуги належної якості, шляхове сполучення, інфраструктурна потужність адміністративного центру та інші критерії. Адже в новоутворених районах, де будуть  певні ОТГ, мають бути сконцентровані підрозділи ДСНС, поліції, суди, екстрена медицина, вторинний рівень медицини, Держпродспоживслужба, податкова, пенсійний та інші служби. Для того, щоб вони були доступні для громадян, відстань до цих центрів не має перевищувати 60 км, хоча для жителів Зарічненського району це не виконуваний показник. Тому, що відстань від найвіддаленішого села Зарічненського району до м. Вараш становить 170 км, через інший район або лісом по бездоріжжю 70 км. Тому дана територія не є цілісною та нерозривною. Навіть віддалені села Дубровицького раону знаходяться за 80-100 км. від Сарн, що ускладнить надання якісних послуг населенню. В той час відстань від віддалених сіл Зарічненського району до м. Дубровиця складає 60 км., є загальнодоступне автомобільне сполучення, щоденно із кожного віддаленого села курсує по декілька маршрутних автобусів по асфальтованій  автомобільній дорозі. Дубровицький та Зарічненський райони розташовані на півночі Рівненської області і є районами, що зазнали впливу аварії на ЧАЕС та відносяться до 3 категорії радіаційного забруднення. Жителі районів в більшості є постраждалими від аварії на ЧАЕС, що вплинуло на показник чисельності населення, тому необхідно враховувати, що вони розкидані та малочисельні. Але в діяльності влади  на першому місці повинна бути турбота про людину, а не боротьба за ресурси і повноваження.

Тож, на нашу думку, набагато доцільніше приєднати Зарічненський район до Дубровицького з центром у м. Дубровиця, зберегти при цьому статус міста Дубровиця. Дубровиця — найстаріше місто Рівненської області,відоме з 1005 року,яке на 100 років старше Дубна та Острога.Місто розташоване на історичному Волинському Поліссі,  належить до історичних населених місць України. Зникнення Дубровицького району применшить історичне значення нашого міста.

Зважаючи на численні звернення населення Дубровицького та Зарічненського районів, ми  переконливо просимо Вас розглянути наше звернення і внести зміни до  проєкту пропозиції щодо реформування субрегіонального (районного) рівня адміністративно-територіального устрою Рівненської області, а саме утворення Дубровицького району  з центром у м. Дубровиця.