Звіт

про результати громадського обговорення щодо зміни найменування та типів закладів загальної середньої освіти Дубровицької міської ради тареорганізації Кривицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів шляхом приєднання до Трипутнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів та проєкту Стратегії розвитку освітньої галузі Дубровицької міської ради на 2021-2025 роки

        

   З метою забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності Дубровицької міської ради, врахування громадської думки під час прийняття важливих рішень для територіальної громади, у період з 01.06.2021 по 16.06.2021 було проведене публічне громадське обговорення проєктів рішення  Дубровицької міської ради  «Прозміну найменування та типів закладів загальної середньої освіти Дубровицької міської ради» та  «Про  реорганізацію Кривицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів шляхом приєднання до Трипутнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів».

   Обговорення проводилось Дубровицькою міською радою.

   Відповідальний за проведення громадського обговорення – Кухарець Микола Миколайович – заступник голови Дубровицької міської ради.

   Відповідне інформаційне повідомлення було оприлюднене на офіційному веб-сайті Дубровицької міської ради.

   Відповідно  до  Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 21.04.2021 № 405 на території України продовжено карантин до 30 червня 2021 року, діє заборона на проведення масових зібрань, тому пропозиції та зауваження з метою вивчення громадської думки з питань, внесених  на громадське обговорення, приймалися за поштовою та електронною адресами Дубровицької міської ради.

   Відповідні повідомлення на поштову адресу Дубровицької міської ради у визначений термін не надходили.

 На електронну пошту надійшло 28 пропозицій,  з них -26 щодо реорганізації Кривицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів шляхом приєднання до Трипутнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.  25 респондентів  підтримують проєкт рішення Дубровицької міської ради «Про  реорганізацію Кривицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів шляхом приєднання до Трипутнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів».

   Також  9 червня 2021 року у с.Кривиця та с.Трипутн  івідбулося публічне громадське обговоренняпроєкту рішення Дубровицької міської ради «Про реорганізацію Кривицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів шляхом приєднання до Трипутнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів».

   В обговоренні взяли участь міський голова Богдан Микульський, заступник міського голови Микола Кухарець, начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Ніна Стасюк, педагоги та працівники закладів освіти, представники батьківської громадськості, інші зацікавлені особи.

    Учасникам обговорень надано економічне обґрунтування та роз'яснено положення Бюджетного кодексу України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», на підставі яких має прийматися відповідне рішення.

     Організатори зустрічі зазначили, що пропозиції щодо об’єднання 2-х закладів  освіти шляхом приєднання Кривицької ЗОШ І-ІІІ ступенів до Трипутнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів сформовано на основі аналізу створення умов для здобуття якісної освіти учнями закладів освіти, демографічної ситуації з прогнозуванням дитячого контингенту на наступні роки та виходячи з необхідності забезпечення раціональної концентрації та ефективного використання матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів громади тощо.

     Учасники заходу констатували, що приорганізації освітнього процесу перш за все ми маємо врахувати інтереси дитини та забезпеченнянадання якісних освітніх послуг. На сьогодні у Кривицькій школі відсутнє належне освітнє середовище, яке  мало б забезпечити комфортні умови для здобуття освіти( пічне опалення, відсутні спортивна, актова зали,  кабінети хімії, біології. фізики та інші).

    Директор Трипутнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Анатолій Антончик запевнив, що місцеві вчителі Кривицької ЗОШ І-ІІІ ступенів будуть працевлаштовані, а для учнів будуть створені комфортні умови для навчання.

    Староста  Роман Щур констатував факт зменшення населення у селах, діти з яких навчаються у Кривицькій ЗОШ та Трипутнянському ЗЗСО та висловив припущення, що процес оптимізації закладів освіти є неминучим.

    Працівники Кривицької ЗОШ І-ІІІ ступенів  та батьки підтримують процес оптимізації, але категорично проти приєднання Кривицької ЗОШ до Трипутнянського ЗЗСО. Педагогами Кривицької школи внесено пропозицію, щоб заклад реорганізували у гімназію (пониження ступеня).

    Жителі громади мали також  можливість долучитися до обговорення проєкту Стратегії розвитку освітньої галузі Дубровицької міської ради на 2021-2025 роки.

     В рамках обговорення проєкту Стратегіїна ім’я голови Дубровицької міської ради надійшло колективне звернення від батьків учнів 9 класу Мочулищенського ЗЗСО І-ІІІ ступенів щодо подальшого продовження навчання дев’ятикласників  у 10-му класі Мочулищенського закладу загальної середньої освіти. У 2021-2022 н.р. у 10 класі Мочулищенського ЗЗСО І-ІІІ ступенів планує продовжити навчання 10 учнів, а з наступного навчального року вирішити питання продовження навчання дітей у 11 класі Мочулищенського ЗЗСО чи інших закладів району.

    Учасники освітнього процесу Лісівської філії Сварицевицького ОЗЗСО І-ІІІ ступенів, за результатами громадського обговорення проєкту Стратегії розвитку освітньої галузі Дубровицької міської ради на 2021-2025 роки, запропонували закриття Лісівської філії відтермінувати до 2025 року.

    Голова Дубровицької об’єднаної територіальної організації профспілки працівників освіти Віра ТВЕРДЮК  у своєму зверненні, адресованому заступнику міського голови Миколі КУХАРЦЮ та депутатам Дубровицької міської ради, запропонувала до 01.09.2022 року змінити тип закладуна «гімназія» із структурним підрозділом «початкова школа» усіх закладів освіти І-ІІ ступенівта здійснити перейменування закладів освіти І-ІІІ ступенів, які в результаті громадського обговорення прийняли рішення про пониження ступеня закладу освіти у «гімназія».

    09 червня 2021 року відбулося чергове засідання членів робочої групи  щодо  розроблення  Стратегії  розвитку освітньої галузі Дубровицької міської ради на 2021-2025 роки. Участь у засіданні взяв заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Микола КУХАРЕЦЬ. До обговорення пропозицій, які надійшли від закладів освіти, долучилися директори. Учасники засідання  детально обговорили Перспективний план функціонування закладів загальної середньої освіти(додаток 3 проєкту Стратегії).

   За результатами обговорення проєктуСтратегії розвитку освітньої галузі Дубровицької міської ради на 2021-2025 роки прийнято рішення відповідно до якого, заклади освіти І-ІІІ ступенів, які набирають до 10 класу 15 і більше учнів,  реорганізовуються у ліцеї; закладам освіти І-ІІ ступенів буде змінено тип на  «гімназія». Також прийнято рішення змінити тип закладу освіти на «гімназія» 2-м філіям Сварицевицького ОЗЗСО І-ІІІ ступенів – Зеленській та Озерській.

   За результатами обговорення визначено наступну мережу закладів загальної середньої освіти:

            23 освітні заклади, з них:

            9 ліцеїв;

            14 гімназій;

            2 філії.

 

 

 

Заступник міського голови                     Микола КУХАРЕЦЬ