ПОВІДОМЛЕННЯ

про намір здійснити встановлення тарифів на воду,  її  видобування,  транспортування, постачання, послуги  з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення  для всіх категорій споживачів,  що надаються КП «Міськводоканал» на 2022 рік.

       На виконання вимог Порядку інформування споживачів про  намір зміни    цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого   Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України   від 05.06.2018року №130,  комунальне підприємство «Міськводоканал»  пропонує на розгляд  обґрунтування причин встановлення тарифів на воду,  її  видобування,  транспортування, постачання, послуги  з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення  для всіх категорій споживачів.  

       Зауваження  та пропозиції  по суті питань приймаються  протягом 7 календарних днів з дня опублікування  за адресою: 34100 Рівненська обл., м. Дубровиця,  вул. Комунальна, 7а,                  тел.: (03658) 2 00 26,  2-05-17,  email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

      Для реєстрації пропозицій (зауважень) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи (для юридичних осіб - повне найменування), що її подала, та контактні дані для здійснення зворотного зв’язку.

Обґрунтування тарифів на воду,  її видобування,  транспортування, постачання, послуги  з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення  для всіх категорій споживачів по КП «Міськводоканал» на 2022рік.

 

 Актуальність перегляду встановлених тарифів обумовлена наступними   об’єктивними причинами: 

Причина перша:  Перегляд тарифів на  централізоване водопостачання та централізоване водовідведення та їх структури здійснюється органом місцевого самоврядування  щороку за заявою  підприємства, відповідно до вимог пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. № 869 (в редакції постанови від 03.04.2019р. № 291) «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги», з метою забезпечення відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних із наданням послуг.   Тарифи встановлюються на плановий період тривалістю 12 місяців.

Причина  друга.  Зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб та рівня мінімальної заробітної плати відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік».

Причина третя:    Зміна з 1 червня 2021року тарифної ставки робітника першого розряду не менше 180% прожиткового мінімуму для працездатної особи на 2022рік.

Причина четверта: Значне зростанням тарифів на електроенергію - 66%,  (у попередньому тарифі ціна 1кВт.год - 3,10грн.,  станом на грудень 2021р. - 4,67грн.),  підвищення ціни на ПММ -26%,            на  податок  за користування надрами - 20%, вартості інших матеріальних ресурсів, та  вартості послуг сторонніх організацій згідно укладених договорів.

 Причина п’ята:    Планування реальних обсягів надання послуг.

       Чинні на сьогодні тарифи   не покривають витрати на виробництво та надання послуг, що безпосередньо вливає на технологічний процес видобування,  транспортування  води  до споживачів, відведення та очищення стоків. Не дозволяють  дотримуватись вимог Галузевих угод та інших законодавчих актів у сфері оплати праці, вчасно без боргів розраховуватись за спожиту електроенергію,   забезпечувати  якісними та у повному обсязі послугами з централізованого водопостачання та водовідведення.

        Приведення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення до економічно обґрунтованого рівня є об’єктивною  необхідністю для належного функціонування підприємства та забезпечення споживачів питною водою.

        Діючі тарифи на послуги з централізованого водопостачання та   водовідведення  були прийняті рішенням виконкому від 29.01.2021р. №1 з 1березня 2021року:

 Централізоване водопостачання   (з ПДВ)                     Централізоване водовідведення  (з ПДВ)                                                                                                                                                                                            

·         для населення -18,00 грн. за 1 м.куб.                 -  для населення - 38,00 грн. за 1 м.куб

·         для бюджетних установ - 37,00 грн.;                  -  для бюджетних установ - 75,00 грн.;

·         для інших споживачів  -  40,00 грн.;                   -  для інших споживачів    - 87,00 грн.

         

       Варто зазначити, що встановленіз 01.03.2021року діючі тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, нижчі від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, а саме: економічно обгрунтований середньозважений тариф на централізоване водопостачання згідно поданих розрахунків – 20,43  грн/ м³, без ПДВ, (і це при планово завищеному об’ємі реалізації води на 28,6 тис. м³/рік ), а затверджений тариф -17.01грн/м3 без ПДВ, тобто зменшений на 17%.                                                        На централізоване водовідведення, згідно поданих  економічно обґрунтованих розрахунків - 41,25 грн./ м³ (також при планово  завищеному об’ємі на 30 тис.м³/рік), затверджений  тариф - 37,16 грн./м³, тобто  зменшений на 10 %.

       Таким чином, КП «Міськводоканал»  недоотримав доходи за  2021рік,   у зв’язку з затвердженням збиткового тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення в розмірі - 1млн. 208тис. грн.    (з урахуванням відшкодування з місцевого бюджету різниці в тарифах 150тис. грн.).

       Розрахунок собівартості з централізованого водопостачання та водовідведення  на 2022р.  здійснено згідно Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року №869.

       У планових розрахунках тарифів, за вимогами Закону України «Про державний бюджет на 2022рік», закладено прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня  2481 гривня, з 1 липня 2600, з грудня 2684 грн. Мінімальна заробітна плата6500 грн.

       Тарифна ставка робітника першого розрядувстановлена на 2022 рік із розрахунку 180% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

                 До планових витрат операційної діяльності включаються:

1.       Планова виробнича собівартість централізованого водопостачання та водовідведення,

що містить наступні складові витрат:

            1.1. Прямі матеріальні витрати, у т. ч:

-  електроенергія;

-  заробітна плата працівників основного виробництва;

-  єдиний соціальний внесок на заробітну плату;

-  витрати на матеріали, запчастини, реагенти;

-  витрати на лабораторні дослідження питної води, лабораторні аналізи ГДК(гранично допустимих концентрацій) в скидах зворотних вод.

            1.2.  Загальновиробничі витрати (визначені базою розподілу).

       2.   Адміністративні  витрати (визначені базою розподілу).                                                    

      Планування витрат здійснено із застосуванням нормативного методу на підставі державних і галузевих нормативів використання матеріальних та паливно-енергетичних ресурсів, норм оплати праці, нормативів витрат з управління та обслуговування виробництва.

      Витрати, об’єктивне нормування яких неможливе, сплановано з урахуванням економічно обґрунтованих витрат за попередній рік, на підставі діючих договорів з підприємствами, установами, організаціями, що надають послуги комунальному підприємству «Міськводоканал».

      У розрахунку тарифів на 2022 рік закладений плановий річний обсяг надання послуг  виходячи з аналізу результатів трьох попередніх років:

-          централізованого водопостачання  –194,0 тис. м³,

-          централізованого водовідведення – 95,0 тис. м³, з урахуванням запланованих стоків з Ц. лікарні.

      Згідно  економічно обґрунтованих розрахунків, середньозважений тариф (без ПДВ) на  2022р. складає:

-          централізованого водопостачання – 27,52 грн. за 1 м³,

-          централізованого водовідведення –  57,27 грн. за 1 м³.

Застосування нових економічно обґрунтованих тарифів  дозволить підприємству відшкодовувати витрати по наданню послуг, не накопичувати борги за спожиту електроенергію,  забезпечити  у повному обсязі періодичне   обслуговування  устаткування  насосних станцій, водопровідних і каналізаційних мереж та  стабільне водопостачання і відведення стоків без скорочення якості послуг.

       Для соціально незахищених  верств населення підвищення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення  буде  компенсоване державою через монетизацію пільг і субсидій.

       За умови, що пропоновані тарифи будуть прийняті не в повному обсязі обґрунтованої собівартості,   відповідно до вимог статті 15 Закону «Про ціни і ціноутворення», Закону «Про житлово-комунальні послуги»  орган місцевого самоврядування, який уповноважений встановлювати тарифи, повинен передбачити відшкодування  різниці,   між діючими та економічно обґрунтованими тарифами,                    за рахунок коштів  місцевого бюджету.                                                                                                                                                                 

                         Директор                                                         Микола  СТОВБА