Дубровицька міська рада вже повідомляла про початок будівельних робіт щодо реконструкції самопливного каналізаційного колектора до ГКНС на околиці Дубровиці. Цей об’єкт довгий час був головною екологічною проблемою не лише в масштабах міста чи району, а навіть міг стати причиною міжнародного скандалу.

Виділених з природоохоронного фонду коштів в 2015 році вистачило тільки на реконструкцію частини самопливного каналізаційного трубопроводу (минулоріч було прокладено 195 м, а тоді ця частина відновленого об’єкта була законсервована).

Міський голова Богдан Микульський  звернувся до народного депутата  України Олександра Абдулліна (фракція ВО «Батьківщина») та депутатів обласної ради. До вирішення даної проблеми активно долучилися депутати обласної ради Микола Кучерук – керівник депутатської фракції ВО«Батьківщина», Геннадій Шевченко і Діана Гордійчук («УКРОП») та Віталій Сухович («Блок Петра Порошенка «Солідарність»). Так спільними зусиллями вдалося відшукати кошти на реконструкцію екологічно небезпечного колектора, і для міської ради та багатьох містян це стало маленькою перемогою.

Повідомляємо нашу громаду, що нарешті вдалося приступити до завершальної стадії добудови об’єкта. Працівники ТОВ «Укрбудспецмонтаж інжиніринг» на сьогоднішній день монтують завершальну ділянку колектора, що дозволить перекачувати нечистоти до ГКНС (а це ще 156 м труби).

В процесі довелося внести деякі корективи в проект, трубопровід пустили в новому напрямку, щоб зовсім виключити з експлуатації ту його частину, що була понівечена  корозією. Монтаж ведеться спеціальними керамічними трубами з поліпшеною ізоляцією, на які дають не менше 50 років гарантії

Введення в експлуатацію цієї реконструйованої частини колектора дозволить не тільки зняти екологічну проблему, а й матиме певний економічний ефект. Адже досі потужні насоси на ГКНС, аби уникнути забруднення довкілля розливами нечистот, змушені були перекачувати талі та паводкові води заплави Горині – при теперішній вартості на електроенергію це виливалося в доволі кругленькі суми. Тож будемо сподіватися, що вкладені в таку потрібну для міста справу кошти з часом окупляться не лише природними поліськими привабами, які таки вдасться врятувати від розливів нечистот.
 
Фото газети "Дубровицький вісник"