Дубровицьке районне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області повідомляє, що в індивідуальному господарстві  в с. Острівці (Дубровицький район, Рівненська область), було зареєстровано захворювання та загибель свині.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 16.08.2017 встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 006565 п.м./17 від 16.08.2017).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 17.08.2017 проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дубровицькій районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

Відповідно до рішення визначено неблагополучний пункт (вогнище) по АЧС особисте господарство громадянина Позняка М.М., жителя с. Острівці Дубровицького району.

На період карантину, що становитиме щонайменше 40 днів, в районі забороняється продаж живих свиней та торгівля мясом на ринку м.Дубровиця.