Небагато хто знає, що в чинному законодавстві існує адміністративна відповідальність за виготовлення самогону. Тобто, якщо ви вирішили «нагнати» перваку і зберігаєте його у себе удома, навіть не продаючи, то вже можете бути притягнуті до відповідальності.

- Згідно статті 176 Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП) поза законом виготовлення і зберігання самогону, а також апаратів для його вироблення. Підпадають під адмінвідповідальність і покупці «самопалу», це передбачене ст. 177 КУпАП. Виробникам незаконного спиртного, його охоронцям і покупцям загрожують штрафні санкції до 170 грн.

На протязі 2017 року 114  «Комерсантів», які вирішили зайнятися продажем самогону та інших алкогольних напоїв притягнуто до адміністративної відповідальності, а також 37протоколів відносно покупців самогону.

Увага саме до «алкогольної тематики», приділяється через те, що левова частина тяжкого криміналу відбувається саме «завдяки» спиртному. Наприклад, п'яними спричиненоблизько 80% тілесних ушкоджень.

«Алкогольні» цифри:

2017роціу осіб, що займаються незаконним виготовленням й продажем саморобного алкоголю, вилучено 365. літрів самогону, близько 1200літрів браги і 14пристосувань для виготовлення самогону.

 

       Дубровицьке відділення поліції