Відповідно доновогоЗакону України «Про житлово-комунальні-послуги» в будинках, у яких не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласниками не прийнято рішення про форму управління багатоквартирним будинком, виконавчий орган місцевої ради   зобов’язаний оголосити і провести конкурс у тримісячний строк з дня отримання протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку із проханням призначити управителя. Рішення щодо цього питання вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

В зв’язку з цим співвласники багатоквартирних будинків зобов’язані до 01 листопада 2018 провести загальні збори і визначитись з формою управління, а саме: створити ОСББ, або визначити собі управителя. Якщо вас   влаштовує КП «Будинкоуправління», то ви приймаєте рішення про укладання договору на управління з даним підприємством.

Якщо ви не визначились на загальних зборах і самостійно не обрали собі управителя, вам необхідно надати до виконавчого комітету протокол загальних зборів із проханням призначити управителя.

Якщо ви цього не зробите, то співвласники будинку не зможуть отримувати пільги та субсидії, так як на сьогоднішній день діє договір на послугу з утримання будинку та прибудинкової території, а не на послугу з управління будинком, а відповідно до положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, державою відшкодовуються витрати на послугу з управління будинком.