УКРАЇНА

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ

ДУБРОВИЦЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

              Р ІШЕННЯ               

 

від  01 квітня 2020  року                                                                                     № 61

 

Про  заходи щодо запобігання 

поширенню на території м. Дубровиця

коронавірусу COVID -19

         Відповідно до ст. 5 Закону України „Про захист населення від  інфекційних хвороб”, п.3 частини першої статті 36 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, постанов Кабінету Міністрів України від  11.03.2020 №211 „Про запобігання поширенню на території України  коронавірусу COVID-19” та від 16.03.2020 №215 „Про внесення змін до  постанови КМУ від 11.03.2020 №211”, №239 від 25.03.2020, враховуючи протокол №25 від 26.03.2020  комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дубровицької РДА, з метою попередження  розповсюдження  захворюваності  на  гостру  респіраторну інфекцію та запобігання  поширення  на території  м. Дубровиця коронавірусу COVID-19, виконавчий комітет Дубровицької міської ради

ВИРІШИВ:

 

1. На період введення карантину та надзвичайних ситуацій на території України, встановити в м.Дубровиця Рівненської області  заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19:

 1.1.  Заборонити роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення,  продаж кави та напоїв самообслуговуванням через кавові апарати, торгівлю на ринках міста та прилеглій території, а також стихійну торгівлю на території м.Дубровиця, крім:

- торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

- провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

- торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

 1.2.  Виконавцю послуг з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м.Дубровиця (Микола ХОМИЧ):

- обмежити рух міських автобусних маршрутів, за винятком перевезення у пікові періодипрацівників медичних та екстрених служб, підприємств та установ, які забезпечують життєдіяльність населення;

- при здійснення міських перевезень автобусними маршрутами загального користування  забезпечити виконання вимоги про не перевищеннякількості пасажирів половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах, за умови перевезення людей у засобах індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

1.3. Комунальному підприємству «Будинкоуправління» та головам ОСББ м.Дубровиця забезпечити проведення заходів дезінфекції  в під’їздах багатоквартирних житлових будинків, прибудинкових територіях, ігрових дитячих та спортивних майданчиках.

1.4. Начальнику комунальної служби міста (Віктор САДОВСЬКИЙ) забезпечити проведення дезінфекції проїзної частини доріг, тротуарів та місць загального користування, в тому числі зупинок громадського транспорту, міських ігрових дитячих майданчиків.

1.5. Керівникам підприємств, установ та організацій вжити заходи по забезпеченню працівників засобами індивідуального захисту (медичні маски, рукавички, антисептичні засоби тощо) тарозглянути можливість переведення роботи персоналу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій.

1.6. Власникампродуктових магазинів, мережі аптек, розташованих на території міста Дубровиця:

-безпідставно не підвищуватиціни на продукти харчування, медикаменти та товари першої необхідності;

- проводити реалізацію готових страв в упаковці;

- неухильно дотримуватись санітарно-епідеміологічних вимог, в тому числі  систематично здійснювати дезінфекційні заходи;

      - обмежити одночасне перебування  клієнтів з врахуванням наступного розрахунку: 1 особа на 10м2 торгової площі;

      - обмежити режим роботи торгових закладів до 21.00 годин.

1.7. Жителям міста обмежити пересування  на території міста без крайньої необхідності.

1.8. Громадянам, які повернулися з країн, де виявлено факти захворювань на COVID-19, самоізолюватися на термін, визначений чинним законодавством України, повідомити про  приїзд  сімейного лікаря, при перших симптомах респіраторних захворювань невідкладно звертатися до сімейних лікарів. Особам, яким стало відомо про порушення даної вимоги звертатися до правоохоронних органів.

1.9. Рекомендувати радам церков і релігійним організаціям максимально обмежити проведення служінь, які передбачають присутність людей, та по змозі проводити їх в онлайн-режимі, на вулиці з дотриманням забезпечення засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

         2. Керівникам установ, підприємств, організацій, розташованих на території містата мешканців м.Дубровиця:

        - прийняти до неухильного виконання «Методичні рекомендації по проведенню заходів дезінфекції для запобігання захворювання на корона вірусну інфекцію», розроблені Держпродспоживслужбою України (розміщена на офіційній сторінці Дубровицької міської ради за посиланням -  www.dubrmrada.rv.ua.).

         3. Керівнику штабу громадського формування з охорони громадського порядку міста Дубровиці (Федір ЦАБАН) відслідковувати випадки виконання даного рішення  в частині стихійної торгівлі в м.Дубровиця, в разі виявлених порушень повідомляти  міського голову для прийняття рішення.

4. Дубровицькому відділенні поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області (Руслан ТВЕРДИЙ) сприяти забезпеченню виконання даного рішення в частині заборони торгівлі на території м.Дубровиці. У випадку невиконання даного рішення притягати відповідних осіб до відповідальності, передбаченої чинним законодавством.

5. Визнати таким, що втратило чинність з 01.04.2020 рішення виконавчого комітету Дубровицької міської ради №49 від 17.03.2020 «Про введення на території міста Дубровиці тимчасових обмежувальних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусноїінфекції(COVID-19)».

       6. Оприлюднити дане рішення  на офіційній сторінці Дубровицької міської ради за посиланням -  www.dubrmrada.rv.ua.

       7. Контроль за виконанням даного розпорядження доручити заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (Юрій ЯРЕМЕНКО) та секретарю виконавчого комітету Дубровицької міської ради (Оксана КРАГЛЕВИЧ).

   

 

Міський голова                                                    Богдан МИКУЛЬСЬКИЙ

 

Методичні рекомендації по проведенню заходів дезінфекції для запобігання захворювання на коронавірусну інфекцію

Перелік дезінфікуючих засобів