Звертаємоувагу на те, що за бажанням батьків чи одного з них або інших законних представників документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини, крім органів реєстрації, у тому числі центрів надання адміністративних послуг, можуть бути подані й до відділів державної реєстрації актів цивільного стану або працівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану, які проводять державну реєстрацію народження дітей.

    Нагадуємобатькам, що вони або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання здійснюється відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” та Правил реєстрації місця проживання.

   З’ясуємо, які ж саме документи треба подати для реєстрації місця проживання новонародженої дитини до відділів державної реєстрації актів цивільного стану?

   Для цього Вам треба буде подати:

--  письмову заяву про реєстрацію місця проживання малолітньої дитини за формою згідно з додатком 7 Порядку реєстрації місця проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207;

–                                                                                                                                                            паспорти батьків;

–                                                                                                                                                            свідоцтво про народження дитини;

–                                                                                                                                                            квитанцію про сплату адміністративного збору (розмір цього збору складає після 1 грудня 2016 року 13,60 грн. (реквізити рахунків, на які сплачується збір можна отримати у відповідному відділі державної реєстрації актів цивільного стану);

–                                                                                                                                                            копію витягу про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (це в разі подання документів для реєстрації місця проживання дітей одинокими матерями).

     Щиро запрошуємо Вас скористатися можливістю отримати свідоцтво про народження та подати заяву про реєстрацію місця проживання новонародженої дитини безпосередньо в закладі охорони здоров’я, де приймаються пологи, або у відділах державної реєстрації актів цивільного стану нашої області. Заощаджуйте свій дорогоцінний вільний час та використовуйте його на своїх бажаних любих малюків!!!