Звіт міського голови

про здійснення державної регуляторної

політики у 2017 році

 

Реалізація державної регуляторної політики Дубровицької міської ради та її виконавчим комітетом протягом 2017 року була спрямована на виконання завдань, визначених нормами Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, мета яких - прийняття виважених рішень з урахуванням максимально можливих позитивних результатів, спрямованих на забезпечення балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та влади.

З метою реалізації принципу послідовності та передбачуваності регуляторної діяльності було прийнято рішення Дубровицької міської ради № 273 від 12 грудня 2016 року “Про план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік” з подальшими доповненнями, які були внесені рішенням ради № 359 від 23.03.2017р. та рішення виконавчого комітету Дубровицької міської ради від 25 листопада 2016 року за № 158 “Про план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів виконавчого комітету Дубровицької міської ради на 2017 рік”, з подальшим доповненням, внесеним рішенням виконавчого комітету міської ради 28.04.2017р. № 64. Зазначені рішення у визначений Законом термін оприлюднені у районній газеті «Дубровицький вісник» та розміщені на офіційному web-сайті міської ради.

Серед 4 регуляторних актів, які були заплановані виконавчим комітетом міської ради, розглянуто та прийнято 3:

- Рішення № 59 від 28.04.2017 року «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення», з подальшими змінами прийнятими рішенням № 70 від 24.05.2017р.;

-  Рішення №111 від 12.07.2017 року «Про встановлення тарифів на надання послуг з вивезення та захоронення  твердих побутових та великогабаритних відходів, що надаються комунальним підприємством «Будинкоуправління»;

- Рішення №179 від 24.11.2017 року «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування м.Дубровиця».

Серед 5 запланованих Дубровицькою міською радою прийнято наступні регуляторні акти:

- Рішення № 462 від 11.07.2017 року “Про встановлення місцевих податків і зборів».

- Рішення № 453 від 11.07.2017 року “Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, літніх торговельних майданчиків в утриманні об’єктів благоустрою на території міста Дубровиці»;

- Рішення № 452 від 11.07.2017 року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м.Дубровиця Рівненської області».

Проект рішення «Про затвердження правил благоустрою м.Дубровиця» з плану регуляторної діяльності 2017 року перенесено в план на 2018 рік.

Проект рішення «Положення про порядок встановлення земельного сервітуту під розміщення тимчасових споруд»  - розробником проекту рішення при підготовці аналізу регуляторного впливу встановлено, що проект рішення  не узгоджується з ключовими принципами державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, такими як доцільність,  адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, так як відсутня визначена законодавством обґрунтована необхідність регулювання.

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», п.17.7. ст.17 Регламенту міської ради, питання реалізації державної регуляторної політики покладено на постійну комісію міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики і охорони громадського порядку, регуляторної політики, яка забезпечувала підготовку експертних висновків проектів регуляторних актів.

Проекти регуляторних актів ради перед їх затвердженням розглядаються постійною комісією міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики і охорони громадського порядку, регуляторної політики, яка надає експертні висновки та отримують пропозиції Державної регуляторної служби України щодо їх удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики.

Стосовно прийнятих регуляторних актів: під час обговорення проектів рішень з приводу одного проекту регуляторного акту надійшли пропозиції та зауваження від громадян,  юридичних осіб та суб’єктів господарювання протягом встановленого терміну до розробника проектів рішень - Дубровицької міської, які були враховані при прийнятті рішення.

Згідно Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” здійснюється відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих Дубровицькою міською радою та виконавчим комітетом Дубровицької міської ради.

 

Міський голова                                                                    Б.Микульський